BUTİK ÇİÇEKLER, MÜKEMMEL FİYATLARLA KAPINIZDA...

Hepimizin çok sevdiği, mis kokulu ve rengarenk mucize çiçekler. Hem görüntüleri hem de muhteşem ötesi kokuları ile bütün insanların gönlüne giren bu çiçekler bütün dünyaya mal olmuş ve herkesçe çok sevilmişlerdir. Yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde bu güzel çiçeklerin varlığının çok eski tarihlere dayandığı ortaya çıkarılmıştır. Yapılan arkeolojik kazılar neticesinde 40 milyon yaşında gül fosillerine rastlanmıştır. Bu da günümüzden çok çok eski tarihlerde bile gülün varlığına, belki de insanlar yokken bile bu çiçeğin var olduğuna işaret etmektedir.

Güller bazı medeniyetler için oldukça önem arz eden çiçeklerden biridir. Özellikle Çinliler gül ile çok ilgilenmiş ve bu çiçeğe ayrı bir önem vermişlerdir. Bütün dünyanın tanıdığı Çinli düşünce adamı olan Konfüçyus, sadece Saray Kütüphanesi'nde gülleri ve yetiştiriciliğini konu edinen 500'den fazla eser bulunduğundan bahsetmiştir. Yine Konfüçyüs' e göre özellikle Zhou Hanedanlığı döneminde Çin'de güllere çok önem verildiği ve hanedanlığın her yerinde güllerin yetiştirildiğini belirtmiştir. Mısırlılar için de gül çok önemlidir. Özellikle Kleopatra ve Nefertiti'nin sürekli gül banyosu yaptıkları ve dillere destan güzelliklerini buna borçlu oldukları söylenmektedir. Ayrıca Kleopatra'nın Roma İmparatorluğu'nun efsane Generali Marcus Antonius'u etkileyebilmek adına yollarına gül yaprakları serdiği rivayet edilmektedir. Ayrıca yapılan kazılar neticesinde Mısır Firavunu Thutmose'nin mezarında bulunan hiyerogliflerde gül şekillerine rastlanmıştır. Bu da gülün Mısırlılar için ne derece önem arz ettiğini anlatmaya yetecek bir örnektir.

Son olarak belirtmek gerekirse, Türk İslam Medeniyeti için de bu çiçeğin yeri farklıdır. Bunun en önemli sebeplerinden birisi, İslam inancına göre Hz. Muhammed'in terinin gül koktuğu düşüncesidir. Bu yüzden İslam inancı taşıyanlar güle oldukça önem vermektedirler. Hatta söylentiye göre Osmanlı İmparator'u Fatih Sultan Mehmet'in sırf Hz. Muhammed'e daha yakın olmak istediği için devamlı gül kokladığı bile söylenmektedir. Ayrıca aynı Fatih Sultan Mehmet'in Ayasofya Cami'sini de devamlı gül suyu ile yıkattığı da bilindiğine göre güller Türk-İslam Medeniyeti için oldukça önemlidir diyebilmek mümkündür.

Anlaşılacağı üzere gül hepimiz için değerli ve önemli bir çiçektir. Gerek kokusu gerekse görüntüsü ile kendisini bize sevdiren bu önemli çiçeğin en güzel çeşitlerini evlerinizde misafir etmek isterseniz Bahçeşehir Çiçekçi'yi mutlaka ziyaret edin. Güllerin ve değişik türde çeşit çeşit çiçeğin en kalitelisini her zaman bulabileceğiniz Bahçeşehir Çiçekçi sizleri ağırlamaktan büyük bir onur duyacaktır.

Hızlı çiçek teslimatı

100% Müşteri memnuniyeti

Hızlı Müşteri Hizmetleri

WhatsApp'tan Yazın
Cicek Kapinda