BUTİK ÇİÇEKLER, MÜKEMMEL FİYATLARLA KAPINIZDA...
Kaktüs bitkisini hepimiz iyi biliriz. Özellikle de geçmişte sıklıkla yayınlanan Western filmlerinden... Evet bu filmlerde hemen hemen kurak olan topraklarda irili ufaklı pek çok kaktüs görme imkanı bulmuşuzdur. Bu filmlerden de anlaşılacağı üzere kaktüsün ana vatanı Amerika kıtasıdır. Bu heybetli bitki Amerika kıtasında özellikle Meksika'nın çorak arazilerinde yetişme alanı bulur. Tipik bir çöl bitkisi olan kaktüslerin bazı türleri devasa boyutlara erişebilmektedir. Özellikle "Saguaro" türü kaktüslerin çok çok büyüdüğü hatta devasa boyutlara ulaştığı bilinmektedir. Bu tür kaktüslerin yaklaşık yirmi metrelik bir boya sahip bireylerine rastlandığı görülebilmektedir.

Kaktüsler bildiğimiz gibi dikenli bitkilerdir. Küçük, büyük her türlü kaktüsün inanılmaz sayıda dikeni mevcuttur. Düşündüğümüzde diğer canlılar açısından oldukça tehlikeli ve can yakıcı olan bu dikenler aslında kaktüsün en önemli kısmıdır. İlk olarak söylemek gerekirse bu dikenler kendisine zarar verebilecek diğer canlılara karşı bir savunma mekanizmasıdır. Kaktüse zarar vermek isteyen hayvanlar bu dikenler sayesinde korkar ve bitkiye herhangi bir zarar veremez. Bu, dikenlerin Allah tarafından yaratılmasının sebeplerinden birisidir. Ama dikenlerin asıl bulunma sebebi bütün canlılar, özellikle de insanlar için hayati bir önem taşımaktadır. Hepimizin bildiği gibi çöl bitkilerinin ortak özelliği sudur. Çöl bitkilerinin büyük bir çoğunluğu Allah'ın bir mucizesi olarak içeriklerinde su bulundururlar. Bu sular da çöl ortamında insanların susuzluğuna büyük bir çaredir. İşte kaktüste bulunan dikenlerin de en önemli görevi muhteviyatlarındaki suyun dışarı çıkmasını, kaybolmasını önlemektir. Bu açıdan bakıldığında bu dikenlerin hem bitki hem de insanlar için oldukça önemli olduğu rahatça söylenebilmektedir. Kaktüsler insanların su ihtiyaçlarını karşıladıkları gibi gıda ihtiyaçlarını da karşılayabilmektedir. Özellikle Meksika'da kaktüslerin gıda maddesi olarak tüketildiğini ve çok sevildiğini belirtmek gerekmektedir. Ülkemizde kaktüslerin bizzat kendileri tüketilmese de lezzetli meyveleri bolca tüketilmektedir. "Frenk İnciri, Dikenli İncir" gibi isimlerle adlandırılan kaktüs meyvesinin oldukça lezzetli olduğu bilinmektedir.

Geçmişte sadece yabancı filmlerde rastladığımız bu harika bitkiler artık ülkemizde de bolca yetişmektedir. Siz değerli çiçekseverler bu güzel ve mucize bitkilerin en güzel ve kalitelilerini evlerinizin, odalarınızın en güzel yerinde konumlandırmak isterseniz eğer "Beylikdüzü Çiçekçi" size yardımcı olmaktan büyük memnuniyet duyacaktır. Unutmayın, ister kaktüs olsun, ister de başka bir çiçek, aradığınızın en kalitelisini bulacağınız yer kesinlikle "Beylikdüzü Çiçekçi" olacaktır.

Hızlı çiçek teslimatı

100% Müşteri memnuniyeti

Hızlı Müşteri Hizmetleri

WhatsApp'tan Yazın
Cicek Kapinda