SAAT 24:00'A KADAR TESLIMATIMIZ VARDIR
BUTIK ÇIÇEKLER, MÜKEMMEL FIYATLARLA KAPINIZDA...

Laleler

Lale ülkemiz ile özdeşleşmiş en önemli çiçeklerin başında gelmektedir. Ülkemizde oldukça sevilen Lale özellikle kültürümüz için ayrı bir yer tutmaktadır. Lale bizim için o kadar benimsenmiş bir çiçektir ki tarihte yaşanmış bir döneme bile adını vermiştir. Çok yıllık, soğanlı bir bitki olan Lale, Zambakgiller familyasına ait bir türdür. Botanik dilinde "Tulipa Gerneirana" olarak adlandırılan bu güzel çiçek ülkemizde bolca yetiştirilmektedir. Lale ülkemize ilk olarak ana vatanı olan Orta Asya'dan getirilmiş ve daha sonra da çok sevilerek tüm ülkede yetiştirilmeye başlanmıştır.

Yazımızın en başında da belirttiğimiz gibi lale, Türk ve İslam kültüründe önemli bir yere sahiptir. Bu çiçeğin bu kadar önemli olma nedeni aslında isminde saklıdır. Arap Alfabesi'nde harfleri daha kolay akılda tutabilmek için bir sistem oluşturulmuş ve bu sisteme de "Ebced Hesabı" denilmiştir. İşte ebced hesabına göre lale kelimesi ile Allah kelimesi aynı rakama tekabül etmektedir. İşte bu sebepten lale bütün Müslümanlar tarafından büyük bir sevgi görmekte ve aynı derecede de bir önem arz etmektedir. Müslümanlar için en önemli ibadet yerleri olan camilerde bile lale motifleri kullanılmış, mezar taşlarında bile bu çiçeği resmetmişlerdir.
Lale herkes tarafından bilindiği üzere Holanda'nın sembolü haline gelmiştir. Ama çok dillendirilmeyen bir gerçek de Hollanda'nın Lale ile ilk tanışmasının ülkemiz sayesinde olduğudur. Yaygın bir rivayete göre Kanuni Sultan Süleyman dönemim Hollanda kralına hediye olarak lale göndermiş ve Hollanda'nın günümüze dek süren lale serüveni böylece başlamıştır. Hollanda lale üretimi konusunda son derece başarılıdır. Öyle ki şu anda lale üretiminde ve ihracatında dünya üzerinde söz sahibi tek ülke konumundadır.

Her ne kadar ülkemiz için önemli bir değer olan bu çiçeği Hollanda'ya kaptırmış olsak da özellikle son zamanlarda bu çiçeğin bizim için ne kadar değerli olduğunun bilincine varılmış ve çeşitli çalışmalar yapılmaya başlanmıştır. Özellikle her yılın Nisan ayında yapılmaya başlanan "Lale Festivali" ile ülkemizin pek çok park ve bahçesi rengarenk laleler ile bezenmekte ve genç nesle lale ve çiçek sevgisi aşılanmaktadır.

Kim bilir belki de ileride, çiçek sevgisi aşılanmış bu gençler ve çocuklar sayesinde ülkemiz çok daha güzel çalışmalara imza atacak ve başka çiçeklerimizi, başka değerlerimizi yabancılara kaptırmaktan kurtulacağız. İşte biz de www.cicekkapinda.com ailesi olarak çocuklarımıza ve gençlerimize çiçek sevgisinin aşılanması ve değerlerimizi yabancılara kaptırılmaması adına gerekli özveriyi gösteriyor ve elimizden gelen her türlü çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda ilk olarak siz çiçekseverlere sunmak üzere hepsi yerli üretim olan lalelerimizi bünyemize kattık. www.cicekkapinda.com ailesi olarak hepsi son derece güzel ve kaliteli olan lalelerimiz sayesinde gençlerimize çiçek sevgisini aşılamak istiyoruz. Eğer siz de evlatlarınıza çiçek sevgisini aşılamak isterseniz laleler bu iş için biçilmiş kaftandır ve cicekkapinda ailesinin kapıları siz çiçekseverlere sonuna kadar açıktır.Hızlı çiçek teslimatı

100% Müşteri memnuniyeti

Hızlı Müşteri Hizmetleri

%5 Indirim Kodu : YUZDEBES
WhatsApp'tan Yazın