SAAT 24:00'A KADAR TESLIMATIMIZ VARDIR
BUTIK ÇIÇEKLER, MÜKEMMEL FIYATLARLA KAPINIZDA...

Bonsai Ağaçları

Bazı bitkiler vardır ki sadece bitki olarak bakmaz insanlar onlara. Çünkü içlerinde barındırdıkları ya da hissettikleri duygular farklıdır. İşte böyle bitkilerden birisi de "Bonsai"dir. Bonsailer herkesin dikkati çekmeyi başarmış harika bitkilerdir. Bu muhteşem bitkiler aslında içeriğinde harika duygular barındıran, daha doğru bir ifade ile söylemek gerekirse çeşitli duygular neticesinde ortaya çıkmış bitkilerdir.

Bonsailer herkesin bildiği gibi minyatür ağaçlardır. Aslında bu ağaçlar diğer aynı ağaç türlerinden farklı değildir. Sadece bu ağaçların çeşitli teknikler kullanılarak küçültülmüş halleridir. Bonsai kelimesi "Bon" ve "Sai" kelimelerinden türetilmiştir. Bon kelimesi "Tabak" anlamına gelirken "Sai" kelimesi de Ağaç anlamını işaret etmektedir. Bu bağlamda bonsainin kelime anlamının da "tabaktaki ağaç" olarak telafuz edilmesi doğru bir yaklaşımdır.

İlk olarak Çin'de ortaya çıkan bitkileri minyatür halde yetiştirme işi günümüzde bir sanata dönüşmüştür. Çin'den sonra Japonya'da da yapılmaya başlanan bu işlem zamanla zirve noktasına ulaşmış ve bütün dünyada büyük bir ilgi görmüştür.

Bonsailerin ortaya çıkışı insanlık için oldukça önemli ve değerlidir. Çünkü bonsai, insanların ağaçlara, çiçeklere kısacası bitkilere olan saygılarını göstermek istemeleri neticesinde ortaya çıkmış bir sanattır. Doğa, ağaçlar, bitkiler çiçekler insanlık için hayati önem taşır. Yüzlerce yıl önce bunun farkına varan Çinliler bizim için hayati önem taşıyan bu canlılara gereken değeri verdiklerini göstermek adına bonsai sanatını ortaya çıkarmışlardır.
Bizler de çiçekseverler olarak bu harika canlılara olan saygımızı göstermek ve siz değerli dostlarımızı bonsailer ile tanıştırmak adına birbirinden çeşitli ve birbirinden güzel bonsai ağaçlarını bünyemize kattık. Eğer siz de doğaya olan minnetinizi göstermek ve büyük saygı duyduğunuz bu minyatür ağaçları evinizin en güzel köşesinde misafir etmek isterseniz cicekkapinda ailesi size hizmet etmekten büyük bir memnuniyet duyacaktır.Hızlı çiçek teslimatı

100% Müşteri memnuniyeti

Hızlı Müşteri Hizmetleri

%5 Indirim Kodu : YUZDEBES
WhatsApp'tan Yazın