SAAT 24:00'A KADAR TESLIMATIMIZ VARDIR
BUTIK ÇIÇEKLER, MÜKEMMEL FIYATLARLA KAPINIZDA...

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik`in ilgili hükümlerince; Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, malı teslim aldığı tarihten itibaren 24 Saat içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmesi yeterlidir. Taraflarca aksi kararlaştırılmadığı takdirde, tüketicin istekleri veya açıkça tüketicinin kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibari ile geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan(canlı saksı ve kesme çiçekler) malların teslimine ilişkin sözleşmelerde tüketicinin cayma hakkı yoktur.

Tüketicinin cayma hakkını kullanması halinde satıcı veya sağlayıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmek ve 3 gün içerisinde de malı geri almakla yükümlüdür. Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkansız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engeldir. Ancak değer azalması veya iadenin imkansızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değerini ya da değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. Malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalar değer azalması sayılır.. DİKKAT ÖNEMLİDİR. Tüketici satın aldığı bir ürünü, teslim amaçlı kendisine veya üçüncü kişilere getiren bayi çalışanı veya kargo görevlisinden?.

Siparişimi sağlam ve eksiksiz teslim aldım, yazan teslimat makbuzunu imzalayarak ürünü teslim aldığı taktirde?bu teslimattan sonraki her türlü sorumluluğu kendisi kabul etmiş sayılır, bu teslimattan sonra satın almış olduğu ürün ile ilgili şikayet ve iade hakkı yoktur. www.cicekkapinda.com İnternet sitesinden alınmış olan bir ürünün teslim edileceği adreste muhatap bulunmaması halinde satın alınmış ürün veya hizmet(Adresteki diğer kişilere, komşuya, kapıcıya, yöneticiye, muhtara, mahalle esnafına, resepsiyona, danışmaya)aynı şartlar ile teslim edilir. Hiç bir muhattap bulunmaması halinde, teslimat adresini tanımlayacak bir şekilde, ürünün resmi çekilir ve teslim edilecek olan ürün veya hizmet bayimize geri getirilir.

Bu şekilde yapılmış olan bir teslimatta www.cicekkapinda.com eksiksiz olarak yerine getirmiş sayılır. Tüketici bu aşamadan sonra ürünü kendi imkanları ile teslim almak zorundadır veya bayi ile irtibata geçip, bayinin talep ettiği yol ücretini bayimize ödemek şartı ile teslimat yapılır. Bayi, geçerli sepepler ile ikinci bir sefer teslimat yapmak istememesi halinde, teslimat yapma zorunluluğu yoktur. Tüketici satın almış olduğu ürünü kendi imkanları ile teslim alacaktır. Bu geçen süre içerisinde satın alınan ürünün zarar görmesi halinde sorumluluk tüketiciye aittir. Bayi ilk teslimat işleminde görevini yerine getirmiş sayılacaktır. Tüketicinin ürünü teslim alma aşamasında zarar görmüş ürünün ücreti iade edilmez veya yenisi ile değiştirilmez.

Web sitemizden satın alınmış ürünlerin teslimatı anında, merkezimizde teslimat yapmayı engelleyici bir unsur oluştuğu taktirde ( İletişim ve teknolojiyi engelleyici teknik arızalar, doğal afetler, şirketimiz veya çalışanların veya yöneticilerin sağlık problemleri, ulaşım anında yaşanılabilecek engelleyici unsurlar, kaza, vs., terör, vb. ) gibi durumlarda teslimatlar, bu unsurlar ortadan kalktıktan sonra yapılır. Bu şekilde yaşanmış olan teslimat aksaklıklarında müşterilerimizin şikayet veya siparişi iptal etme hakkı yoktur.şubemiz gelen siparişlerin, mümkünse bire bir aynısını teslim edecektir, fakat stoklarda yeterli ürün olmaması hallerinde,şubemiz kullanılan malzemelerde ve canlı, cansız ürünlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Bu farklılık yapılan ürünlerin değeri, sipariş verilen ürünün değerinden az olmayacaktır, haricen konulan ürünlerin değerinin orjinalinden daha fazla olması halinde, bu fark müşteriden talep edilmeyecektir. Fakat siparişi veren müşterinin kendi isteği ile farklı ürün kullanılacak ise veya eklenecek ise, kullanılan bu ürünlerin fiyat farkını müşterilerimiz ödemek zorundadır. Gerektiğinde bu farklı türdeki ürün kullanımını, sipariş veren müşterilerimiz ve web site kullanıcılarımız kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılır, farklı ürün ile yapılmış olan teslimatlardan müşterilerimizin şikayet ve hak arayışı yoktur. Siparişlerimizde geçen ücretsiz kargo seçeneği kayseri merkez adresler için geçerlidir.Siparişinizi oluştururken gönderici ve alıcı bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak giriniz, sizin yanlış bilgiler ile oluşturduğunuz siparişlerin iletişim probleminden dolayı gecikme sorumluluğu siparişi veren müşteriye aittir. Yanlış bilgiler ile oluşturulmuş siparişlerin iadesi yapılmaz, tekrar iletişim kurulduktan sonra +15 gün içerisinde teslimatı yapılır.

Hastanelerde canlı çiçek alımı yasak olduğu için, hastanelere gönderilen siparişler, gerektiğinde müşteriye haber vermeksizin yapay olarak hazırlanıp teslimat yapılır. Sistemimizden vermiş olduğunuz siparişlerin teslimatı ile ilgili bilgileri, siparişin teslim tarihinden sonraki 3 takvim günü içerisinde müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz, 3 takvim gününden sonra siparişler ile ilgili bilgi verme sorumluluğumuz ortadan kalkmaktadır, siparişlerimizin yoğunluğu nedeni ile teslim edilen siparişler, 3 takvim gününden sonra arşiv olarak saklanmaktadır ve arşiv bilgilerine ulaşmak isteyen sipariş sahibi, sistemimizi ve personelimizi gereksiz yere meşgul ettiği için, tarafımızdan belirlenen bedeli ödemek zorundadır, bedeli ödendikten sonra gerekli bilgiler verilmektedir.

Siparişin iptal hakkı ve kullanımı :

Taraflarca aksi kararlaştırılmadığı takdirde, tüketicin istekleri veya açıkça tüketicinin kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibari ile geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan (canlı saksı ve kesme çiçekler) malların teslimine ilişkin sözleşmelerde tüketicinin vermiş olduğu siparişi iptal etme hakkı yoktur.

DİKKAT ÖNEMLİDİR, Çiçekçilik sektöründe özel gün diye tanımlanan günlerde ( sevgililer günü, anneler günü, babalar günü, ramazan ve kurban bayramı, tıp bayramı, öğretmenler günü, dünya kadınlar günü.) siparişlerin çok yoğun olması sebebi ile, siparişleriniz saate göre değil, gün içerisinde teslim edilir. Siparişlerimizde 3.bölge diye tabir ettiğimiz uzak bölge veya ilçelere gönderim yapılmamaktadır,müşteri gönderim isterse saat aralığı gözetmeksizin extra kargo ücreti ile aynı gün içerisinde veya 1 gün sonrasında gönderim yapılabilir. Siparişinizin zamanında ve problemsiz teslim edilebilmesi için, lütfen siparişinizi bir kaç gün önceden veriniz.

Kartla ödeme :

Mesafeli sözleşmelerde ödemenin kredi kartı, banka kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile harcama belgesi düzenlenmeksizin yapıldığı durumlarda, kartın bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması halinde; 23/2/2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10/03/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmi Gazete`de yayınlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.

Alıcı bilgileri :

Ad Soyad:

Adres:

Tel:

Siparişin teslimine dair program :

Bilgi : Tüketiciler, şikayet ve itirazları konusunda başvurularını, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı`nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde, tüketicinin malı satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilirler. Bu bilgiler, iyiniyet ilkeleri Çerçevesinde ergin olmayanlar ile ayırtım gücünden yoksun veya kısıtlı erginleri koruyacak şekilde ticari amaçlarla verilmiştir.

Kişisel Bilgi Toplama Prosedürü

Kişisel Bilgi Toplama Prosedürü`nü kabul ederek, site aracılığı ile edinilebilen kişisel bilgilerinizin www.cicekkapinda.com tarafından yapılan işlemlerin güvenliği ve doğruluğunun tespiti açısından toplanması ve kullanılmasını kabul etmiş olmaktasınız.

Ad, soyad, kimlik, belge numarası, adres, kredi/banka kart numaraları, son kullanma tarihi, güvenlik numarası, sipariş alıcı bilgileri ve sipariş notu gibi bilgileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayıp istemiş olduğunuz ürün ya da hizmetimize göre değişebilen bir takım kişisel bilgilerinizi vermeniz zorunludur. Kişisel Bilgi Toplama Prosedürü`nü kabul ettiğinizde saklanacak olan verilerinizin, bizim için her zaman esas olan sıkı güvenlik ve gizlilik standartlarında korunacağını belirtmek isteriz.

Bize işlemlerinizi sürdürebilmemiz için gerekli olan bilgiyi sağlayamamanız durumu, size beklenen hizmeti yerine getiremememize neden olabilir.

Saklanacak olan bilgileriniz ancak belirtilmekte olan amaçlarla kullanılacaktır:

*Siparişlerinizin işleme konulması ve hesabınızın yönetilmesi,

*Hizmetlerimizin ve ilgili ürünlerimizin pazarlanması,

*İşlemlerinizle ilgili istatistiklerin yapılabilmesi ve tarafınızla olan bağlantımızın devamını sağlayabilmek için bağlantı listelerinin oluşturulması, site kullanımı ile ilgili ticari istatistik ve analizlerin biraraya getirilmesi ve gerektiğinde gizlilik koşullarına uymak kaydı ile bunları işin uzmanları ile paylaşmak,

*Pazar araştırması amacıyla temsilcileri vasıtası ile gerek e-posta, telefon, fax veya SMS yoluyla gerekse de posta yoluyla sizinle irtibat kurmak,

*Web sitemizi ne şekilde kullandığınıza dair analiz yapmak ve sizlere daha iyi hizmet için Web sitemizi size özgü hale getirmek,

*Kimlik, doğrulama ve kayıt oluşturulması,

*ürünlerimizi ve hizmetlerimizi ve bunlara ilişkin kişisel seçim olanaklarınızı araştırmak ve geliştirmek,

*Hizmetlerimizi veya ilgili ürünleri sizlere tanıtmak, yeni ürünler ve ilgi Çekici bulacağınızı düşündüğü diğer bilgiler hakkındaki promosyon niteliğindeki e-postaları periyodik olarak gönderebilmek,

*Yasal gereklilikleri ifa etmek ve/veya resmi merciilerin taleplerini yerine getirmek amacı ile; kullanıcının tüm hakları gözetilerek veri ilgili üçüncü kişilere aktarılabilir.

Girmiş olduğunuz veriler, Kişisel Bilgi Toplama Prosedürü`nü kabul etmeniz halinde işlemleriniz ve hukuki gereklilikler süresince tarafımızca saklanacaktır.

Tarafımızca tutulmakta olan verilere ulaşılması ya da bilgilerin değiştirilmesi güncelleme sayfaları aracılığı ile yapılabilecektir.

Sitemizi sürekli olarak geliştirmekte olduğumuzdan ötürü, veri kullanımı ile ilgili de gelişmeler olmaktadır. Her türlü gelişme tarafınıza ?Gizlilik Prosedürü? başlığı altında bildirilecektir.

Gizlilik Prosedürü

Kişisel bilgiler başlığı altında www.cicekkapinda.com`un yükümlülükleri ve ilkeleri hakkında bilgi verilmektedir. www.cicekkapinda.com olarak ilgili kuralların tarafımızca tümü ile eksiksiz bir şekilde yerine getirileceğini teyit etmekteyiz. Böylelikle, kabul ettiğiniz Kişisel Bilgi Toplama Prosedürü`ne bağlı olarak, tüm gayretimizi tarafımızca toplanmış olan her türlü bilgiyi ekibimizce alınan sıkı güvenlik ve gizlilik önlemleri ile saklama hususunda özen göstereceğiz.

Kişisel bilgi toplama ve kullanımını en aza indirgeyerek, toplanan kişisel bilgileri sadece sizin işlemlerinizin gerçekleşebilmesi için gerekli olan süre kadar tutacağız. Web sitemiz, gizlilik konusunda yeterince duyarlı olduğunu gösterebilen ve standartlarımıza uygun olan sitelere bağlantılar içermektedir. Ancak ilgili sitelerin içeriği ya da gizlilik uygulamalarından www.cicekkapinda.com sorumlu tutulamaz.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda, ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Hızlı çiçek teslimatı

100% Müşteri memnuniyeti

Hızlı Müşteri Hizmetleri

%5 Indirim Kodu : YUZDEBES
WhatsApp'tan Yazın