SAAT 24:00'A KADAR TESLIMATIMIZ VARDIR
BUTIK ÇIÇEKLER, MÜKEMMEL FIYATLARLA KAPINIZDA...

Esenyurt Çiçekçi

Çiçeklerin tamamına yakını güzel kokuları ile bilinir. Etrafa yaydıkları o muhteşem kokuları sayesinde herkesin sevgilisi olur çiçekler. Kokusu ile meşhur bu harika çiçeklerden birisi de "Fesleğen"dir. Evet bu harika çiçek gerçekten muhteşem diyebileceğimiz bir kokuya sahiptir. Aslında koku beğenme olayı her ne kadar öznel bir yargı olsa da Fesleğen kokusunu beğenmek resmen nesnel bir yargıya dönüşmüştür ki bu güzel kokuya aşık olmayana insan bulmak neredeyse imkansızdır. Fesleğen kokusu o kadar güzeldir ki insanı içine çeker ve adeta bu diyarlardan alıp başka diyarlara götürür.

Kokladıkça daha da koklayası bir hala alan fesleğen yenebilen bir çiçektir ve tadı da en az kokusu kadar muhteşemdir. Fesleğen, salatadan, sosa birçok gıdaya katılabilmekte ve katıldığı her şeye harika bir tat katmaktadır. Yemesi ayrı bir keyif olan bu güzel bitkinin botanik bilimciler tarafından literatüre "Ocimum Basilicum" olarak geçirilmiştir. Ballıbabagiller familyasına ait bir tür olan bu bitki ülkemizin hemen her yerinde yetişebilmektedir.

Fesleğen mükemmel kokusu ve harika tadı dışında tıbbi olarak da oldukça faydalı bir bitkidir. Fesleğen'in özellikle DNA hasarlarını onarıcı etkisi mucize niteliğinde ve oldukça önemlidir. Yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda Fesleğen'in DNA'nın yapısını koruduğu ortaya çıkarılmıştır. Bu açıdan bakıldığında Fesleğen insanlar için olmazsa olmaz bir bitkidir. Bunun dışında bu bitki çok güçlü bir antioksidandır. Bağışıklık sistemini düzenler ve vücuttaki şeker düzeyini dengeler, ayrıca stresle mücadele bu bitki çok önemli bir silahtır.

Görüldüğü gibi fesleğen hepimiz için çok önemli olan muhteşem bir bitkidir. Gerek kokusu, gerek tadı gerekse de tıbbi faydası sebebiyle gözdemiz olan bu bitkiyi evinizde, balkonunuzda, odanızda yetiştirmeniz çok çok basittir. Bu harika çiçeklere sahip olabilmek ve o mis gibi kokularının evinize yayıldığını hissetmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey Esenyurt Çiçekçi'yi ziyaret etmek ve harika ürünlerden sipariş vermektir. Unutmayın ki Esenyurt Çiçekçi siz sevgili çiçekseverlerin daima yanında ve yakınındadır. Çiçeği sevin ve çiçekle kalın


Hızlı çiçek teslimatı

100% Müşteri memnuniyeti

Hızlı Müşteri Hizmetleri

%5 Indirim Kodu : YUZDEBES
WhatsApp'tan Yazın