SAAT 24:00'A KADAR TESLIMATIMIZ VARDIR
BUTIK ÇIÇEKLER, MÜKEMMEL FIYATLARLA KAPINIZDA...

Tillandsia çiçeği bakımı nasıl yapılır?


Bromeliads familyasına ait olan Tillandsia Çiçeği görünüş olarak mükemmel bir çiçektir. Sivri yaprakları ve pembe, kırmızı, mor renk arası açan çiçeği ile güzel bir bütünlük oluşturan Tillandsia Çiçeği'nin ana vatanı Yağmur Ormanları'dır. Tillandsia Çiçeği ülkemizde "Hava Bitkisi" adıyla da bilinir. Tillandsia Çiçeği'nin keşfedilmiş 700'den fazla türü bulunmaktadır.


TILLANDSIA ÇİÇEĞİ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Tillandsia Çiçeği ev çiçekleri arasında bakımı en kolay olan çiçeklerden birisidir. Nemsiz ortamları sevmeyen bir çiçektir Tillandsia. Bu yüzden özellikle klimaların devamlı çalıştığı ortamlar bu çiçeği konumlandırmak için uygun değildir. Tillandsia Çiçeği direkt olarak alacağı güneş ışıklarından da hoşlanmayan bir bitkidir. Bu çiçek için en uygun ortam klimaların olmadığı bir odanın güneş ışığını doğrudan değil de dolaylı yollardan görebileceği bir pencere arkasıdır. Çünkü doğrudan göreceğiniz güneş ışığı bir süre sonra çiçeğinize zarar verecek ve kurumasına neden olacaktır. Bu yüzden pencere araksında olsa dahi Tillandsia Çiçeği'ne dikkat etmeli ve güneş ışığını doğrudan alıp almadığından emin olmalısınız. Doğrudan alacağı güneş ışıkları dışında rüzgar da Tillandsia Çiçeği için zararlı olabilir. Çok rüzgarlı durumlarda Tillandsia Çiçeği'ni konumlandırdığınız pencereyi açmamalı, rüzgarın dinmesini beklemelisiniz. Ama rüzgarın olmadığı durumlarda pencerenizi hafif aralayarak çiçeğinizin hava almasını sağlamanız uygun olacaktır.


TILLANDSIA ÇİÇEĞİ NASIL SULANIR?

Tillandsia Çiçeği için sulama hayati bir önem taşır. Çünkü bu çiçekler köklerinde su biriktirmezler. Bu da Tillandsia Çiçeği'nin susuz kaldığında alternatif su elde imkanı olmadığını gösterir ki bu durumda Tillandsia Çiçeği için sulamanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koyar. Sulama ile ilgili dikkat etmeniz gereken en önemli nokta Tillandsia Çiçeği'ne soğuk ya da sıcak su ile sulamamaktır. Çünkü gereğinden çok sıcak veya soğuk su diğer bütün bitkiler gibi Tillandsia Çiçeği'ne de zarar verir. Eğer Tillandsia Çiçeği zarar görsün istemiyorsanız sulama için kesinlikle oda sıcaklığında bir su tercih etmeniz gerekmektedir. Ayrıca Tillandsia Çiçeği'ni sulamak için tercih ettiğiniz su çeşidi de önemlidir. Bu konudaki en büyük yanlış çeşme suyu tercih etmektir. Bilindiği üzere çeşme suları klor ve kireç içerir. Bu iki madde bitki sağlığı için oldukça zararlıdır. Bu yüzden çiçeğinize vereceğiniz su konusunda bilinçli olmalı ve seçici davranmalısınız.

%5 Indirim Kodu : YUZDEBES
WhatsApp'tan Yazın