SAAT 24:00'A KADAR TESLIMATIMIZ VARDIR
BUTIK ÇIÇEKLER, MÜKEMMEL FIYATLARLA KAPINIZDA...

En güzel saksı çiçekleri


Saksı çiçekleri geçmişten günümüze en çok sevilen çiçeklerden olmuştur. Hem mekana kattıkları hava hem de uzun ömürlü olmaları sebebiyle insanlar tarafından hep en çok tercih edilen ve en çok sevilen olmuşlardır. Çocukluğumdan hatırlıyorum hangi eve misafirliğe gitsek özellikle misafir odaları çiçek bahçesi gibiydi. Özellikle sarmaşık, devetabanı gibi çiçekler çok revaçtaydı. Hatta bu çiçekler o kadar yoğundu ki çiçeği olmayan ev eksik bir ev olarak görülüyor ve komşular arasında çiçek alışverişi yapılıp bir anda bu eksiklik gideriliyordu.

Artık günümüzde bahsi geçen çiçekleri evlerde pek fazla göremiyoruz. Zamanın ve dönemin değişmesi gibi alışkanlıklar da değişiyor doğal olarak. Artık evlerimizde, ofislerimizde daha çiçekli, daha renkli bitkilere yer veriliyor. Bir çiçeksever olarak da bana göre bu değişimin çok önemli bir sebebi var. O da gelişen dünyanın, sanayinin, kalabalığın etkisi ile insanların psikolojik olarak yıpranmaları ve huzura, dinginliğe çok fazla ihtiyaç duymalarıdır. Bu sebepten insanlar özellikle saksı çiçeklerine ilgi göstermiş, son dönemlerde de bu ilgi çiçekli saksı bitkilerine doğru kaymıştır. Çünkü rengarenk çiçekleri olan saksı bitkileri ruhsal olarak insanların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamakta ve onlara ihtiyaçları olan dinginliğe kavuşturmaktadır. Bunda da hem çiçeklerin hem de renklerin tedavi edici özelliklerinin payı yadsınamaz bir gerçektir.

Yazımızın ilk kısmında da belirttiğimiz üzere diğer bir çok alışkanlıkları gibi çiçek alışkanlıklarını da değiştirmiştir insanoğlu. Artık evlerin odalarına, balkonlarına baktığınızda rengarenk Çuha Çiçekleri, mis kokulu Frezyalar, Begonyalar, tüm asaleti ile içimizi titreten Atatürk Çiçekleri, birbirinden güzel Menekşeler, her çiçekseverin sevdası Orkideler, Açelyalar görüyoruz.

Aslında bize göre çiçekler arasında ayrım yapmak hiçbir çiçekseverin tarzı değildir. Çiçeksever çiçeği çiçek olduğu için sever. İster görüntüsü güzel olsun, ister kokusu. Her türlü çiçek güzeldir ve vazgeçilmezdir. Biz de esenyurt çiçekçi olarak çiçeklere duyduğumuz sevgi ve siz çiçekseverlere duyduğumuz büyük saygıdan ötürü hiçbir çiçeği ayırmadık ve her türlü çiçeğe mekanımızda yer verdik. Aradığınız çiçek ister Deve Tabanı olsun, isterseniz de Orkide. Bizim için hiçbir sorun yok. Çünkü biliyoruz ki aradığınız bütün saksı çiçeklerinin en güzelini kolayca bulabileceğiniz yegane yer Esenyurt Çiçek'tir.

%5 Indirim Kodu : YUZDEBES
WhatsApp'tan Yazın