SAAT 24:00'A KADAR TESLIMATIMIZ VARDIR
BUTIK ÇIÇEKLER, MÜKEMMEL FIYATLARLA KAPINIZDA...

Çiçeklerde Sulama İşlemleri


Hemen hemen bütün çiçekseverlerin en korktuğu ve biraz da bu korku sebebiyle ehemmiyet gösterdiği konulardan biri çiçeklerde sulama uygulamasıdır. Çiçeklerde sulama gerçekten de çok önemlidir ama asla ve asla korkulduğu kadar karmaşık bir düzende değildir. Eğer sulama hususunda önemli birkaç ayrıntıya dikkat eder ve bu ayrıntıları doğru şekilde uygularsanız çiçeğinizin uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Sulama konusuna ilk olarak suyun çeşidi ile başlamak istiyoruz. Çiçekseverlerin bu konuda yaptığı en büyük yanlış çiçeklerine çeşme suyu yani şebeke suyu vermeleridir. Şebeke suyu haddinden fazla kireç ihtiva eder. Bu kireç de hemen olmasa bile zaman içerisinde çiçeğinize mutlaka zarar verecektir. Bu yüzden çiçeğinize çeşme suyu yerine içme suyu vermeniz önemlidir.

Sulama konusunda ikinci önemli husus da çiçeğinizi suladığınız suyun sıcaklık derecesidir. Hatırlatmak ve dikkat çekmek gerekiyor ki çiçekseverlerin yaptığı önemli hatalardan biri de bu konudur. Yani çiçeğe gereğinden fazla sıcak ya da soğuk vermek. Böylece çiçeğiniz zamanla bundan etkilenecek ve ölecektir. Çiçeğe verilecek su mutlaka oda sıcaklığında olmalıdır. Çiçeğinizi sulamadan bir süre önce vereceğiniz suyu çiçeğin bulunduğu odada bekletmeniz suyun oda sıcaklığına gelmesini ve böylece çiçeğinizin sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.

Bitkiler her zaman aynı miktarda suya ihtiyaç duymazlar. Mevsimsel değişimlere göre çiçeklerin de su ihtiyaçları değişmektedir. Kış aylarında haftada bir kez sulama ihtiyacı doğarken yaz aylarında bu ihtiyaç ikiye katlanmaktadır. Hatta yaz aylarında çiçeklerinizin yapraklarına su püskürterek onları serinletmeniz ve yazın kavurucu etkisinden korumanız gerekmektedir.

Çiçek sulamak aslında düşünüldüğü kadar zor ve korkutucu değildir. Yine de bu konuda herhangi bir yardıma ihtiyaç duyarsanız Esenyurt Çiçek olarak sizlere yardımcı olmaktan büyük keyif alacağımızı belirtmek isteriz. Bütün uğraşı çiçek olan esenyurt çiçekçi, her türlü çiçek konusunda size yardımcı olmaya, sorularınızı cevaplayıp, problemlerinizi çözüme kavuşturmaya kendini adamış ve bu yolda bütün tecrübesini sizinle daima paylaşmayı amaç edinmiştir.

%5 Indirim Kodu : YUZDEBES
WhatsApp'tan Yazın