SAAT 24:00'A KADAR TESLIMATIMIZ VARDIR
BUTIK ÇIÇEKLER, MÜKEMMEL FIYATLARLA KAPINIZDA...

Hibiskus Çiçeği Mucizesi


Çevremizde gördüğümüz ya da görmesek de var olduğunu bildiğimiz binlerce bitki türünden birisidir Hibiskus çiçeği. Aslına bakarsanız Hibiskus asla alelade bir çiçek değildir. Bütün insanlık için değer taşıyan ve bütün canlılar için çok büyük bir önem arz eden bir çiçektir Hibiskus. Bu çiçeğin canlılar için bu denli olmasının en önemli sebebi içeriğinde bulundurduğu bolca sudur. Hibiskus çiçeğinin adı da zaten bu özelliğinden gelmektedir. Hibiskus Latince'de "ferahlatan, serinleten, şifa veren" anlamına gelmektedir. Sıcak iklimlere ait olan bu çiçeğim ana vatanı Amerika kıtasının kurak olan bölgeleri, özellikle de Orta Amerika'dır.

Bu çiçeğin Latince adı olan "Hibiscus Sabdariffa" botanikçiler tarafından kullanılsa da bu isim halk arasında bilinmez. Hibiskus çiçeği genelde "Gül Hatmi, Kerkede, Jamaika Gülü, Amber, Japon Gülü, Nar çiçeği" gibi isimlerle bilinmektedir.

Günümüzde özellikle çöl ikliminin hüküm sürdüğü bölgelerde çok sevilen bu çiçek özellikle Sudan ile özdeşleşmiş ve bu çiçekten elde edilen çay Sudan'ın milli içkisi olarak kabul görmüştür. ülkemizde bolca tüketilen çay gibi hazırlanan "Hibiskus çayı" çöl ikliminde susuzluk ile mücadele etmek durumunda kalan Sudanlılar için adeta bir can suyu niteliğindedir. Sudanlılar ve çöl ikliminde yaşayan pek çok canlı Hibiskus sayesinde susuzluktan kurtulmakta ve bu mucize çiçeğin nimetlerinden sonuna dek faydalanmaktadırlar.

Hibiskus çiçeği'nin adeta su deposu gibi olmasının dışında tıbbi olarak da bir çok faydası bulunmaktadır. Bu çiçeğin özellikle de tam bir C vitamini deposu olduğu bilinmektedir. Bu bağlamda da çiçeğin grip, nezle, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar karşısında son derece etkili olduğu söylenebilir. Hibiskus, D vitamini bakımından da oldukça zengin bir bitkidir. Bu sebeple D vitamini eksikliği yaşayan kimselerin bu bitkiyi kullanarak bu rahatsızlığın üstesinden gelmeleri mümkündür. Ayrıca bu çiçeğin tansiyonun düzenlediği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği de bilinmektedir.

%5 Indirim Kodu : YUZDEBES
WhatsApp'tan Yazın