SAAT 24:00'A KADAR TESLIMATIMIZ VARDIR
BUTIK ÇIÇEKLER, MÜKEMMEL FIYATLARLA KAPINIZDA...

Dracena marginata saksı çiçeği bakımı nasıl yapılır?


Ana yetişme alanı Madagaskar olan Dracena Marginata bitkisi Kuşkonmazgiller familyasına ait bir türdür. Bu çiçek botanik literatüründe de Dracaena Marginata olarak geçmektedir. Dracaena Marginata çiçeği ülkemizde genellikle bir iç mekan bitkisi olarak kullanılsa da özellikle doğal ortamı olan Madagaskar'da dış mekan bitkisi olarak kullanılmaktadır. Dracena Marginata bitkisi botanik bilimine göre bir ağaç olarak kabul edilmektedir. Dracena Marginata ağacı doğal ortamında 5-6 metrelik bir uzunluğa kadar erişebilmektedir.

 

Dracena Marginata ağacı bakımı zor olmayan bir bitkidir. Dracena Marginata ağacı için ilk olarak saksı seçiminin nasıl olacağını belirtmek uygun olacaktır. Dracena Marginata çiçeği aşaırı derecede kök salabilen bir bitki türüdür. Eğer büyük bir saksı seçerseniz Dracena Marginata ağacı çok fazla kök salacak ve bu siz sevgili çiçekseverlerin çiçeğe bakımını zorlaştıracaktır. Bu sebepten Dracena Marginata ağacınıza saksı seçerken tercihinizi daha küçük bir saksıdan yana kullanmanız gayet uygun bir hareket tarzı olacaktır. Ağacımız toprak ayırt etmeyen bir bitkidir. Bu yüzden herhangi bir çiçekçiden satın aldığınız toprakları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Eğer hazır satılan toprak kullanmak istemezseniz herhangi bir orman, bağ, bahçe gibi mekandan alacağınız toprak da işinizi görecektir.

DRACENA MARGİNATA IŞIK İHTİYACI
Dracena Marginata ağacı güneşi seven bir bitkidir. Bu sebeple bol bol havalandırmak ve güneş ışığı aldırmak bitkinin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ama çiçeğinize hava aldırırken özellikle öğlen saatlerinde çok dikkatli olmalı ve bitkinizin zararlı güneş ışınlarını doğrudan almasına mani olmalısınız.

 

Dracena Marginata ağacınızı güneş ışınlarını dolaylı olarak alabileceğin bir pencerenin arkasına yerleştirmek hem bitkinizin ihtiyacı olan ışınları almasını sağlayacak hem de bu ışınları direkt olarak almadığı için herhangi bir zarara da uğramayacaktır. Bitkinizi zararlı güneş ışınlarından koruduğunuz gibi rüzgardan da korumanız gerekir. Çünkü orantısız ve aşırı rüzgar çiçeğinize zarar verecek ve dallarının, yapraklarının kırılmasına sebep olacaktır. Böylesi kötü bir durm ile karşılaşmak istemiyorsanız bitkiniz için rüzgara karşı da önlem almalı ve havayı dolaylı yollardan alabileceği bir yerde konumlanmalısınız.

 

DRACENA MARGİNATA SULAMA BİLGİLERİ

Dracena Marginata ağacınıza su verirken tercih edeceğiniz su şebeke suyu dışında bir kaynaktan elde edilen su olmalıdır. Çünkü şebeke suyu klor ve kireç içeririr ki bu da Dracena Marginata bitkisine zarar verir. Şebeke suyu yerine içme suyu ya da biriktirdiğiniz yağmur sularını kullanmanız mümkündür.

 

Ayrıca bitkiniz için tercih edeceğiniz suyun ısısı da çok önemlidir. Çünkü gereğinden fazla sıcak ya da gereğinden fazla soğuk su bitkiler için oldukça zararlıdır. Bitkiniz için en uygun su oda sıcaklığında bir ısıya sahip olan sudur.

%5 Indirim Kodu : YUZDEBES
WhatsApp'tan Yazın