SAAT 24:00'A KADAR TESLIMATIMIZ VARDIR
BUTIK ÇIÇEKLER, MÜKEMMEL FIYATLARLA KAPINIZDA...

Draceana lemon saksı çiçeği bakımı nasıl yapılır?


Saksı çiçekleri evlerimiz için oldukça önemli bir aksesuardır. Bu harika canlılar belki de evlerimizin dekorasyonlarını tamamlayan en önemli unsurlardır. Saksı çiçekleri adeta evlerimizin eksiklerini tamalayan bir kurtarıcı gibidir.Bu saksı çiçeklerinden en önemlileri ve en çok sevilenlerinde birisi de Draceana Lemon çiçeğidir. Bu harika çiçek görüntü itibarı ile genellikle Yukka ile karıştırılır ama ikisi tamamen farklı bitkilerdir. Draceana Lemon çiçeğinin ana yetişme alanı Panama'dır. Draceana Lemon çiçeği yaklaşık olarak 100 santimetrelik bir uzunluğa kadar erişebilir.Draceana Lemon çiçeği için ışık nasıl olmalı?
Draceana Lemon çiçeği aydınlık ve yarı gölgeli ortamlardan hoşlanan ve böylesi ortamlarda çok daha çabuk büyüyen bir çiçektir. Ama çiçeğinize hava aldırırken oldukça dikkat etmeli ve çiçeğinizi güneş ışınlarından korumanız gereklidir. Çiçeğiniz direkt olarak alacağı güneş ışıklarından olumsuz etkilenecektir. Çünkü özellikle yaz aylarında öğlen saatleri güneş ışıkları dünyamıza dik olarak gelmekte ve bu ışınlar çiçekler için oldukça zararlı olmaktadır. Eğer çiçeğinizin bu ışınlardan zarar görmesini önlemek istiyorsanız yapmanız gereken en doğru şey çiçeklerinizi yaz aylarının özellikle öğlen saatlerinde hava almak için çıkartmak yerine güneş ışınlarını dolaylı yolardan alabileceği bir yerde konumlamaktır. Bu açıdan bakıldığında çiçeğiniz için en uygun yer güneş ışınlarını dolaylı olarak en kolay alabileceği yer olan perde arkalarıdır. Çiçeğiniz bu perdelerin ardında hem güneş ışınlarını almış olacak hem de zararlı ışınları direkt olarak almaktan kurtulmuş olacaktır. Yalnız Draceana Lemon çiçeğinize hava aldırırken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir husus bulunmaktadır. Çiçeğinizin alacağı ışıklar büyümesi ve güzelleşmesi için doğru orantılıdır. Perde arkasında konumlandırdığınız çiçeğinizin doğal olarak sadece bir tarafı güneş ışıklarından faydalabilecek ama ışıkları almayan tarafı ihtiyaç duyduğu ışığı yeteri kadar ışık alamayacaktır. Bunu önlemek ve çiçeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişimini sağlamak için çiçeğinizin her gün farklı bir tarafının güneş ışığını almasını sağlamanız gerekmektedir. Böylece her gün çiçeğinizin farklı bir tarafı güneş ışığını alacak ve orantısız bir büyüme ile karşılaşma ihtimaliniz ortadan kalkacaktır.Draceana Lemon çiçeği ve toprak?
Her çiçekte olduğu gibi Draceana Lemon çiçeğinin de toprağının ve saksısının değişime ihtiyaçları vardır. İdeal olan her sene toprak ve saksı değiştirmektir. Özellikle çiçeğinizin yaşı küçükse mutlaka her sene değişim şarttır. Yaşlı çiçeklerde ise tercihen üç yılda bir değişim uygulayabilirsiniz.Draceana Lemon çiçeği nasıl sulanır?
Sulama konusu da her çiçekte olduğu gibi Draceana Lemon çiçeği için de önemlidir. Çiçeğiniz doğal olarak yaz aylarında daha çok suya ihtiyaç duyar buna bağlı olarak yaz aylarında kışın verdiğiniz suyun iki katı fazlasını verebilirsiniz. Draceana Lemon çiçeği için ideal sulama periyodu kış ayları için haftada bir kez sulama iken, yaz ayları için haftada iki sulama yeterlidir. Yeri gelmişken hatırlatmak gerekir ki Draceana Lemon çiçeğini sularken suyu toprağa dökmemeli ve çiçeğinizi üstten sulamalısınız. Ayrıca çiçeğe vereceğiniz su kesinlikle şebeke suyu olmamalı ve oda sıcaklığında bir ısıya sahip olmalıdır.Diğer saksı çiçeklerimize göz atmak için tıklayın

%5 Indirim Kodu : YUZDEBES
WhatsApp'tan Yazın