BUTIK ÇIÇEKLER, MÜKEMMEL FIYATLARLA KAPINIZDA...

Devetabanı Bitkisi Monstera Deliciosa


Devetabanı 25-30 sene sonra tekrar moda olan bir bitki. Önceden ailelerimizin evlerinde mutlaka olan çiçeklerdendi. Şimdi tekrar moda olan, popüler bir çiçek oldu.

 

Devetabanı, tropikal bir bitkidir. Sonradan saksı içinde yetiştirilerek salon bitkisi olarak satılan bir çiçek halini aldı. Yaprakları delikli formda olan Devetabanı, bulunduğu ortama farklı bir hava katar. Tropikal bitki olması sebebiyle soğuğu sevmez. Sapları uzun, yaprakları parlak koyu yeşilin tonlarındadır. Büyüklüğü dolayısıyla gösterişli olan devetabanı, oda sıcaklığındaki kireçsiz su ile sulanmalıdır. Sulama sıklığını mevsim sıcaklıklarına göre ayarlamanız gerekir. Toprak nemli olmalıdır. Toprak olarak torflu veya normal bahçe toprağı kullabilirsiniz.

 

Devetabanı geniş alanı sever. Bu yüzden büyük saksıda olması, devetabanınızın sağlığı açısından oldukça önemlidir.

 

Bitkinizin olduğu ortam, rüzgarlı olmamalıdır. Güneşi sever fakat sürekli direk güneş ışığı, devetabanının yapraklarını yakabilir.

 

Devetabanının bulunduğu ortam şartları ne kadar müsaitse o kadar çok büyüyecek, yanlara doğru genişleyecektir.

 

Devetabanınızın sararan yaprakları olursa, bunları bir bıçak yardımı ile kesebilirsiniz.

 

Eğer siz de bir devetabanı almak istiyorsanız, tıklayın. Ayrıca saksı çiçeği çeşitlerimiz için, saksı bitkileri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

%5 Indirim Kodu : YUZDEBES
WhatsApp'tan Yazın