BUTIK ÇIÇEKLER, MÜKEMMEL FIYATLARLA KAPINIZDA...

Bougetto Orkide bakımı nasıl yapılır?


Çiçekseverlerin en gözde çiçeklerinden birisi hatta en başındaki çiçektir Orkide. Mükemmel görüntüsü ile insanın içini açan bu harika çiçek özünde barındırdığı anlam itibarı ile de çok özel bir çiçektir aslında. Orkide genel olarak asaleti temsil eden bir çiçektir. Orkide dünyanın hemen hemen her bölgesinde yetişme alanı bulabilen bir bitkidir. Dünya üzerinde yaklaşık 900 cinsi ve 20 binin üzerinde türü bulunur ki bu özellikler de Orkide ailesini çiçekli bitkiler arasında dünyanın en yaygın ikinci familyası konumuna getirmiştir.

 

İşte bugün size anlatacağımız çiçeğimiz "Bougetto Orkide" de yukarıda belirttiğimiz türler içerisinde yer almakta ve önemli bir yer tutmaktadır. Bougetto Orkide diğer bilinen orkidelere göre ufak farklara sahiptir. Bougetto Orkide bilindik orkide türlerine göre daha küçüktür. Aynı şekilde diğer orkidelere oranla daha küçük çiçeklere sahiptir ama çiçekleri ters orantılı olarak diğer orkide türlerinden daha fazladır. Bougetto Orkide'nin diğer orkide türlerine göre bir diğer önemli farkı da daha dayanıklı olmasıdır.

 

BOUGETTO ORKİDE VE GÜNEŞ

Bougetto Orkide güneşi her ne kadar çok sevmeyen bir tür olsa da gelişip büyümesi ve hayatını sürdürebilmesi için mutlaka ve mutlaka güneş ışığına ihtiyacı vardır. Burada yapmanız gereken orkidenizi direkt olarak güneş ışığında bırakmamaktır. Orkideler için en uygun ortam, karanlık olmayan ve dolaylı olarak güneş ışınlarını alabilen bir perde arkasıdır. Böylesi bir ortamda çiçeğiniz hem aşırı bir güneş ışığına maruz kalmayacak ve aynı zamanda ihtiyacı olan güneş ışıklarını alacaktır.

 

BOUGETTO ORKİDE NASIL SULANIR?

Bougetto Orkide için sulama da çok önemlidir. Çünkü çok ya da az sulamanız orkidenize zarar verecektir. Bu sebeple Bougetto Orkide'ye suyu tam kararında vermeniz ve belli bir düzen tutturup bu düzende devam etmeniz gerekir. Sulama konusunda genellikle yapılan çok büyük iki hata vardır. Bu hatalardan ilki çiçeğinizi sıcak ya da soğuk su ile sulamaktır. Bu gerçekten çiçeğinizin sağlığını olumsuz yönde etkileyen büyük bir hatadır. Çiçeğinize vermeniz gereken su soğuk ya da sıcak olmamalı, tam olarak oda sıcaklığında olmalıdır. Oda sıcaklığında bir suyu nasıl elde edebilirim diye düşünüyorsanız aslında bu iş oldukça basittir. Elinizdeki suyu çiçeğin bulunduğu odada bekletmeniz durumunda su bir süre sonra oda sıcaklığına erişecek ve çiçeğinizde kullanabileceğiniz bir kıvama gelecektir. Sulama ile ilgili olarak yapılan bir diğer büyük hata da çiçeklerin çeşme suyu ile sulanmasıdır. Çeşme suları Bougetto Orkide dahil bütün sular için zararlıdır. Çünkü çeşme suları klor ihtiva eder ve klor da zaman içerisinde çiçeklerin çürümesine sebep olur. Bu açıdan düşünüldüğünde çiçeğinizin çeşme suyu yerine içme suyu ile sulanması büyük bir gerekliliktir. Eğer içme suyu kullanmak istemiyorsanız yağmur suları da çiçek sulamak için idealdir ama her ihtiyacınız olduğunda yağmur suyu elde etmenin imkansızlığı da ortadadır.

%5 Indirim Kodu : YUZDEBES
WhatsApp'tan Yazın