SAAT 24:00'A KADAR TESLIMATIMIZ VARDIR
BUTIK ÇIÇEKLER, MÜKEMMEL FIYATLARLA KAPINIZDA...

Aşk merdiveni hakkında


Aşk Merdiveni çiçek seven ya da sevmeyen fark etmez, hemen herkesin çok yakından tanıdığı bir çiçektir. Çünkü bu çiçek ülkemizden bir dönemin en çok yetiştirilen çiçeklerinden biri konumundadır. Geçmişte komşuluğun çok önemli olduğu dönemlerde, gittiğiniz her komşuda bu çiçeğe rastlanır, rastlanılmayana da evimizdeki Aşk Merdiveni'nden verilirmiş. Böylece bu çiçek zamanla ülkenin en çok tanınan ve yetiştirilin çiçeklerinden birisi haline gelmiştir.
Çok yıllık otsu bir tür olan Aşk Merdiveni botanik literatüründe "Nephrolepis Exaltata" adıyla yer almaktadır. Ana vatanı Avustralya'dır. Yaklaşık olarak bir buçuk metrelik uzunluğa erişebilen Aşk merdiveni çiçeklerine rastlanmıştır. Ülkemizde bu çiçek Aşk Merdiveni adı ile adlandırılsa da özellikle Anadolu'da yöreye göre farklı farklı isimlerle de isimlendirildiği bilinmektedir. "Güllük, Eğrelti Otu, Kılıç Eğrelti Otu, Salon Eğreltisi, gibi isimler Anadolu'da bu çiçek için en çok kullanılan isimlerden bazılarıdır.

Aşk merdiveni çiçeği insanlar tarafından çok sevilen bir çiçektir. İnsanımızın bu çiçeği mükemmel görüntüsü sebebiyle çok sevdiği bir gerçektir. Ama aslında bu çiçek, onu sevmemizi gerektirecek görüntüsünden çok daha önemli özellikleri içerisinde barındırmaktadır. Aşk Merdiveni çiçeği havayı temizleme özelliğine sahip bir çiçektir. Formaldehit ve Ksilen hepimizin bildiği gibi zehirli maddelerdir. Özellikle Ksilen kansorejen bir bileşik olarak bilinmektedir. Aşk Merdiveni çiçeği ortamda bulunan formaldehit ve ksileni yok ederek havayı temizleme ve ortamı daha yaşanır bir duruma getirebilme özelliğine sahiptir. Bu mükemmel özellik aslında tüm canlıların işine yarayan muhteşem bir özelliktir. Bu açıdan Aşk merdiveni çiçeği bütün canlılar için korkmadan evlerinde yetiştirebilecekleri, adeta baş uçlarında konumlandırabilecekleri mucize bir bitkidir.

Aşk merdiveni çiçeği sadece havada bulunan zehirli maddeleri yok etmekle kalmaz aynı şekilde toprakta bulunan zararlı maddeleri de yok eder. Aşk merdiveni çiçeği görüldüğü üzere harika bir çiçek ve canlılar için muhteşem bir dosttur. Canlılar için hem havayı hem de yediğimiz her şeyin kaynağı olan toprağı temizleyerek bizlere büyük bir iyilik yapan bu harika dosta biz de gerçek bir dost gibi davranalım ve onlara elimizden gelen en iyi şekilde bakalım.

%5 Indirim Kodu : YUZDEBES
WhatsApp'tan Yazın