SAAT 24:00'A KADAR TESLIMATIMIZ VARDIR
BUTIK ÇIÇEKLER, MÜKEMMEL FIYATLARLA KAPINIZDA...

Dünyada Çiçek Festivalleri


Baharın gelmesiyle birlikte birçok ülkede çiçek festivalleri düzenlenir. Bu festivaller, renkli çiçeklerin doğanın uyanışını simgeler ve ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim sunar. İşte dünyanın farklı köşelerinde düzenlenen çiçek festivallerine dair bilgiler:

 

1. Hollanda - Lale Festivali (Keukenhof)

Hollanda, laleleriyle ünlüdür ve Keukenhof, dünyanın en büyük açık hava lale bahçesine ev sahipliği yapar. Her yıl milyonlarca lale çiçeği, ziyaretçilere renkli bir görsel şölen sunar.

 

2. Japonya - Hanami (Kiraz Çiçeği Gözlemi)

Japonya'da bahar, kiraz çiçeklerinin açtığı zamanı ifade eder. Hanami, Japonlar için önemli bir gelenektir. Tokyo, Osaka ve Kyoto gibi şehirlerde düzenlenen bu festivaller, parkları ve bahçeleri renk cümbüşüne dönüştürür.

 

3. Çin - Li Hua (Lotus Çiçeği) Festivali

Çin'in Guangzhou şehrinde düzenlenen Li Hua Festivali, göletlerin ve nehirlerin lotus çiçekleriyle kaplanmasıyla ünlüdür. Çeşitli etkinliklerle birleşen festival, lotus çiçeğinin güzellik ve zarafetini kutlar.

 

4. İspanya - Patios Festivali (Festival de los Patios)

İspanya'nın Cordoba şehrinde düzenlenen Patios Festivali, bahar aylarında ev sahiplerinin avlularını renklendirdiği bir etkinliktir. Bu renkli avlular, ziyaretçilere açılır ve geleneksel süslemelerle doludur.

 

5. Güney Kore - Jinhae Kiraz Çiçeği Festivali

Güney Kore'nin Jinhae şehrinde düzenlenen bu festival, milyonlarca kiraz çiçeği ağacının açtığı muazzam bir olaydır. Baharın gelişini kutlamak amacıyla düzenlenen etkinliklerle dolu bir festivale dönüşür.

 

6. Tayland - Chiang Mai Çiçek Festivali

Tayland'ın Chiang Mai şehrinde düzenlenen Çiçek Festivali, renkli çiçek geçitleri, yüzlerce çiçekten yapılan süslemeler ve çeşitli sanat etkinlikleriyle ünlüdür. Her yıl düzenlenen bu festival, sanatseverleri büyüler.

 

7. Amerika Birleşik Devletleri - Washington Kiraz Çiçeği Festivali

Washington, D.C'de düzenlenen Kiraz Çiçeği Festivali, Amerika'nın başkentini renk cümbüşüne çevirir. Millî Şeftali Bahçesi'nde açan kiraz çiçekleri, şehri adeta bir bahar rüyasına çevirir.

 

8. İngiltere - Chelsea Çiçek Gösterisi

İngiltere'nin Londra şehrinde düzenlenen Chelsea Çiçek Gösterisi, baharın güzelliklerini sergilemek amacıyla çiçek tasarımcılarını bir araya getirir. Bu etkinlik, dünyaca ünlü peyzaj tasarımlarını bir araya getirir.

Her biri kendine özgü güzelliklere sahip olan bu çiçek festivalleri, dünyanın dört bir yanındaki ziyaretçilere doğanın renkli kucaklamasını sunar. Bu festivaller, doğanın uyanışını kutlamak ve çiçeklerin estetik güzelliğini vurgulamak adına harika birer fırsattır.

%5 Indirim Kodu : YUZDEBES
WhatsApp'tan Yazın